| NoNameJunior a întrebat:

eu am o vanataie la piciorul drept de vreo 3-4 luni.si nu imi mai trece! ce as putea sa fac ca sa imi dispara? dau fundita, promit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jeryko a răspuns:

Deci faci asa: iei un prosop si ii inmoi un colt in apa si dupa acea il bagi in congelator 20-25 minute iar dupa aceea il iei si pui pe vanataie siapesi tare iti trece in max 1 saptamana am avut si eu la fel si a mers baftawinking

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tu nu poti face nimic caci, daca ar fi o vanataie cauzata de o lovitura in acea zona, ea ar fi disparut de la sine in max. 14 zile --- insa a ta pesista si nu se vindeca! Faptul ca nu s-a vindecat, este un motiv serios care ar trebui sa te determine sa mergi la medic! --- citeste aici cat de multe cauze poate avea o vanataie :http://mymed.ro/vanatai-echimoze-cauze-investigatii-tratament.html
Sanatate si numai bine!

| NoNameJunior explică:

Multumesc!

| NoNameJunior explică:

M-am mai gandit si nu pre a cred ca o sa incerc metoda lui@Jeryko. fara suparare.eu o sa merg la doctor.fa si tu la fel @edinaa!

| NoNameJunior explică:

*prea.ma scuzati!

| NoNameJunior explică:

Nu inca.
nu prea am avut timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cel mai bine ar fi să mergi la medicul de familie. Poţi însă să încerci să te dai pe locul acela cu Lioton gel. De fiecare dată când te dai, şterge-te întâi cu alcool medicinal, lasă să se usuce, apoi întinde un strat subţire de gel, fără să freci şi lasă să intre în piele.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută pentru timpul liber, care nu lasă vânătăi (!) dă click pe http://lecturirecenzate.ro/