| CatalinaNicoleta112 a întrebat:

Buna! Eu port aparat de un an jumate aproape, însă doar pe dinții de jos, pentru ca aveam strungăreața.Ideea este ca pe aceasta luna nu am mers la ortodont, deoarece este in concediu și la începutul lunii n-am putut eu sa merg, deoarece am fost plecată la mare.Am observat ca doi dinți din partea stânga s-au mișcat din poziția lor, adică s-au îndepărtat de ceilalți dinți. Voiam sa va întreb dacă este din cauza ca n-am mers la ortodont pe aceasta luna, vreau sa menționez și faptul ca arcul acela (sârma) a ieșit de pe bracketii de la măseaua din stânga.Sau o alta chestie este ca am mâncat destul de multe semințe in ultima perioada, însă nu cred ca asta este problema îndepărtării dinților. Vreau sa știu părerea voastră. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CatalinaNicoleta112 explică:

Pardon nu din stânga, din dreapta *