| anonim_4396 a întrebat:

Fac sala de o luna si 3 saptamani si ma dor degetele ( tendoanele cred ) atunci cand strang pumnul simt o durere destul de mare la ambele maini ( la degete ) dar mai mult la dreapta ( sunt dreptaci ) si ma dor si incheieturile putin nu chiar ca degetele, ce ar putea fi? si cum o rezolv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa faci sala cu niste manusi care sunt groase adica cu burete altceva n-ai ce sa faci pentru degete... Acum poate nu sti nici priza prea bine tu si de aia.

| CuriosEL a răspuns (pentru RobertMoon):

Aha, o sa incerc, dar acum cand nu fac sala, cand ii timpul meu liber ma doare asa cand ma trezesc si pana imi incep activitatea apoi trece durerea... si ma mai ia din cand in cand

| RobertMoon a răspuns (pentru CuriosEL):

O sa treaca durerea de la sine mai repede sau mai tarziu, eu mi-am sucit incheietura si 3 saptamani nu puteam sa strang pumnul si a trecut de la sine fara sa iau nimic doar m-am bandajat putinwinking la degete trece mai repede durerea