| Miru_Miru_1998_rrlw a întrebat:

Am o durere ingrozitoare de incheieturi la ambele maini (nu stiu de la ce cred ca de la efort)stie cineva cum pot sa reduc aceasta durere?
Nu ma doare continuu doar cand imi flexes incheieturile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ar putea fi multe cauze pentru durerile tale. Si trebuie gasita cauza ca sa stii cum sa reduci durerea. Incearca sa nu stai cu mainile rigide foarte mult timp, nu forta incheieturile, fereste-le de frig... Daca durerea persista prezinta-te la medic, s-ar putea sa fie ceva mai serios si sa ai nevoie de tratament.
Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Probabil din cauza ca petreci prea mult timp la pc.

| Miru_Miru_1998_rrlw explică (pentru MadHOuse):

WTF? Ce legatura au una cu alta?