| Ajutoor10 a întrebat:

Salut.
Am 15 ani.
Si de cateva luni ma dor încheieturile la degete si cand strâng pumnul etc...
Dacă fac asa un exercițiu pentru degete gen sa leg un elastic intre ele si incep sa despart degetele durerea se mai ameliorează dar tot ma doare...si nu inteleg motivul.
Are vreo legatura ca imi trosnesc degetele?
Niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic! Poate fi reumatism sau altceva. Ala nu trece cu elastice.

| Nonolita a răspuns:

Poate fi artrita, reumatism, guta, decalcifiere...
Mergi la medic cat mai este timp de vindecare.