| anonim_4396 a întrebat:

Fac sala de 2 luni si ma dor degetele ( tendoanele cred ) atunci cand strang pumnul simt o durere destul de mare la ambele maini ( la degete ) dar mai mult la dreapta ( sunt dreptaci ) si ma dor si incheieturile putin nu chiar ca degetele, ce ar putea fi? si cum o rezolv?

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Ai incheieturile slabe si folostesti greutate prea mare, folosesti manusi speciale?

| CuriosEL a răspuns (pentru SiLaS):

Nu, maini libere, si am suport pentru incheieturi tongue!

| Vladut650 a răspuns:

Poate ca faci exercitiile incorect si cu greutate prea mare.

| hgcl a răspuns:

Dupa cum ai mai primit raspunsuri:
-poate faci exercitiile gresit si cu greutati prea mari
-poate priza de prindere este una gresita
-foloseste un supliment pe baza de calciu pentru intarirea oaselor
-foloseste manusi sau praf de creta daca sala depinde de asa ceva.
PS: Vitaminele, fibrele si mineralele sunt foarte importante in acest sport, iti recomand ca sa ai o alimentatie sanatoasa in care sa nu iti lipseasca proteinele, carbohidrati, minerealele si vitaminele, fibrele si grasimile. Bafta!

| aurelian087 a răspuns:

Iei pauza pana trece si cand revi la sala executa exercitiile corect