| Dolyta a întrebat:

Buna fetele! A luat cineva suplimente pentru reglarea menstruatiei? Conteaza in ce zi le incep?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, Normens am luat.
Pai nu prea conteaza in ce zi le incepi, la anticonceptionale se aplica treaba asta.
Dar daca te apuci sa iei ia-le fix cum scrie in prospect, nu o zi da, una nu si tot asa si pe durata recomandata, nu doar 1 luna gen.
Eu am luat Normens 3luni, mi-am luat chiar 3 cutii ca sa nu raman fara si il gasisem si redus la farmacia tei la momentul acela.

| Dolyta explică (pentru alina2k18):

Am găsit tot pe farmacia tei o cutie cu 100 de pastile, se numește Vitex, contine aceeasi planta ca si Normens. dar nu stiam cand sa incep

3 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Esti la inceput? (Ma refer daca ai avut recent pentru prima data ciclu?)
Cati ani ai?