| SkivoRo000 a întrebat:

Buna fetele. Am fost la ginecolog si mi-a prescris ZIFEX DUO pentru candida. Am folosit dar dupa cateva zile mi-a aparut din nou mirosul si scurgerile albe.
Cum este corect sa folosesc tratamentul? Doar 7 zile? Sau il urmez pana imi trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu cînd ai fost la ginecolog? Ai mai facut sex recent?

| Tian44 a răspuns:

Tratamentul trebuie respectat dupa recomandarea medicului, daca ti-a zis 7 zile si nu ti-a trecut, poti lua 10 zile maxim. Citeste prospectul, daca nu ai facut-o pana acum, poate gasesti informatii folositoare.

| SkivoRo000 explică (pentru Tian44):

Am folosit dar degeaba. Iar acum doctorul meu nu lucreaza.

| Tian44 a răspuns (pentru SkivoRo000):

Citeste prospectul, cauta pe net pe siteuri in domeniu sau poti intreba un doctor specialist gratis pe unele siteruri special facute pentru asta. Succes!