| alexandru_2302 a întrebat:

Buna fetele! Deci daca la o fata ii vine menstuatia la 3-4 luni ( inca de cand i-a venit prima oara) si asta nu e o problema pentru ca e neregulat...insa acum i-a intarziat cam 6 luni...stiti cumva ce poate avea? va roog spune-ti parera voastra:*happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstrele neregulate (oricat de neregulate) se intalnesc in primii doi ani de la prima menstruatie. Dupa aceea nu mai sunt normale si impun consult endocrinologic si ecografie pelvina.

| Nicole a răspuns:

Buna.
In cel mai bun caz consulta un ginecolog el cu siguranta te va ajuta!
Pa, pa.

| LenaleMinato a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar nu cred sa fie ceva grav consulta medicul daca vrei, pana se normalizeaza asa va fihappy

| Lorennnaa a răspuns:

Nu`i nimic...profesoara noastra de biologie a spus ca prima data i`a venit menstruatia intr-o luna apoi i`a venit peste un an iar...banuiesc ca nu`i nimichappy
daca totusi nu esti sigura vb cu mama ta sau cu un doctor