| coconuts a întrebat:

Buna fetele!

Vreau sa va intreb cevasad

Anul trecut pe 5 august mi-a venit ciclul menstrual

Pana anul asta pe 5 august nu mia mai venit

Ma tinut 4 -5 zile iar asta e a doua luna de cand imi vine pentru a doua oara

Imi curge un lichid alb asa si e ff nasolcrying
folosesc protej -slipuri
Dar ma simt naspa!
Credeti ca o sa mai imi vina si luna asta menstruatiacrying

Eu imi schimb protej-slipurile d 3-4 ori pe zicrying

ff naspa

Imi curge chestia asta alba apoi daca imi vine menstruatia si iar port absorbantecrying

Ce sa faccc!crying(
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aceea secreție este leucoree (în termen medical) și poale albe (în termen popular). Este fiziologică, deci absolut normală.
Ceaiul de crețișoară este cunoscută ca drept mantia doamnei pentru efectul benefic asupra reglării menstrei deoarece este un stimulent hormonal natural.
1-2 căni pe zi îndulcit cu miere.
Este o dereglare hormonală care trebuie echilibrată.
Sănătate.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Toate astea sunt normale. E greu de spus daca it va veni menstruatia regulat, poate da, poate nu. Oricum, in timp se va regla.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Singurul lucru pe care poti sa il faci este sa te duci la ginecolog. Acea scurgere alba este normala, anormal este faptul ca ti-a venit doar de 2 ori la un interval de un an. Sanatate!

pa, pa.

| danaalexa a răspuns:

O data la un an nu e normal, e prea mare distanta, cealalta problema e normala. consulta un ginecolog si vorbeste cu mama ta.happy

| NinaWoolf a răspuns:

Fiecare cu organismul lui
mie imi vine 1 data la 2 luni tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia aia alba se cheama secretie.consulta un ginecolog si in cel mia rau caz un endocrinolog s-ar putea sa ai probleme cu hormoni poate niste chisturi.nu dispera eu am avut problema asta 2 ani.fi atenta ce medicamente iti da si ce injectii.sar putea sa t ingrasi fff mult.eu asa am patit.succes