| Corneanu_Elena_1953 a întrebat:

Am aproape 12 ani si nu mi-a venit menstruatia. Dar in fiecare zi imi curge o secretie vaginala foarte abundenta pe care nu o mai suport. As vrea sa port protej slipuri dar nu stiu cum sa-i spun mamei. Nu mai suport secretia!

4 răspunsuri:
| cdl42002 a răspuns:

E normală acea secreție. Spune-i pur si simplu. Sau dacă, chiar nu poți scrie-i un mesaj sau ceva. Bafta!

| urprettynomatterwhat a răspuns:

Este un fel de mucus, nu? Se numeste secretie vaginala si iti pastreaza vaginul sanatos. Si este si un semn, inseamna ca menstruatia ta e pe drum. Este normal si vine inainte de ciclu. Insa, nu stii daca o sa iti vina in 1 zi,, 2 saptamani, 3 luni sau 4 ani (ceea ce mi s-a intamplat mie). Insa nu cred ca e cazul si cred ca e posibil sa vina destul de curand. Cat despre mama ta, spune-i, pentru ca ea o sa stie ce sa faca. happy succes

| Liiana_Mariia_2000 a răspuns:

Am 12 ani si mi se intampla exact acelasi lucru. Nici eu n-am stiut ce sa fac. Eu i-am spus mamei mele chiar daca m-am simtit timida. Spune-i. Eu ma bucur ca i-am spus pentru ca poate a trecut si ea prin asta.

| 11ani a răspuns:

Si eu sunt la fel, dar nu imi fac griji. Si pe mine ma deranjeaza. Am observat ca daca beau mai multa apa este mai putina( nu cred ca are legatura. In fine) sper ca te-am ajutat sa vezi ca nu esti anormala si ca mai sunt fete ca tine