| Bettybat a întrebat:

Buna, fetelor.
Am 14 ani si luna trecuta mi-a venit prima data ciclul. Tot cam asa pe 13 14 aprile si acum a venit tot cam asa, dar se intampla ceva ciudat, in primele 2 zile de ciclu a curs sange chiar putin, acum in a 3 a zi curge chiar mult tare si eu stiam ca pe zi ce trece fluxul sangelui slabeste dar la mine a crescut. Este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e nici o problemă, în prima zi nu vine atât de abundent ca în următoarele zile.

| JicaContra a răspuns:

Din cate stiu eu, "come to age" (in romaneste e ceva de gen "majorat") este la o fata, atunci cand menstruatia ii vine stabil si regulat, pentru ca la inceput nu e asa, iar asta poate sa dureze si cativa ani, acum, nu sunt de specialitate, si am luat informatia dintr-o sursa nu prea... medicinala, insa faptul ca la inceput nu te poti baza ca vine cum trebuie si la timp mi s-a confirmat din mai multe surse, deci cred ca e foarte normal ce ti se intampla!

in orice caz felicitari pentru ca nu mai esti fetitawinking

| Anee1667 a răspuns:

Cu siguranță nu există nici o problemă.
Este absolut normal ca menstruația în primele zile să nu fie abundentă și să aibă treptat o abundență mai mare în zilele următoare.

| Pikabu19 a răspuns:

Nu mi se pare o problema. Si eu in prima zi am un flux scăzut iar din a 2 si a 3 a zi fluxul e mult mai mare. Treptat scade, până în ultima zi, in cazul meu a 7 a zilaughing