| Giulia97Anna a întrebat:

Buna fetelor! De cateva zile ma dor sanii, din ce cauza o fi? Probabil fiindca trebuie sa mine ciclul? Astept raspunsurile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sânii nu dor la creștere.
Părul când crește nu te doare!
În situația actuală vorbim de sindrom premenstrual.
Pa, pa.

| Radioactive a răspuns:

Dacă eşti în creştere, e ceva normalwinking

| Giulia97Anna explică (pentru Radioactive):

Pai am 15 ani.Eu fata de colegele mele m-am dezvoltat mai greu.Sanii au inceput sa-mi creasca abia cand aveam aproape 13 ani. Fata de colegele mele care le-au inceput sa creasca de la 10-11 ani.Cred ca era din cauza ca eu eram mai slabuta iar ele erau mai plinute, dar nu ma plang am colege mai slabe ca mine, care abia au inceput sa se dezvolte.Pa pa mersi pentru raspuns!

| Cleopa a răspuns:

Da, pe multe fete le dor sanii cand trebuie sa le vina menstruatia si in plus esti in crestere, nu e nimic care sa te ingrijoreze

| Giulia97Anna explică (pentru Cleopa):

Mersi pentru raspuns

| Cleopa a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Nu ai pentru ce. pup