| lumy4u a întrebat:

Buna fetelor! intrebare pentru cele care sunt la dieta si mananca sanatos! am decis de o saptamana sa mananc sanatos,ma axez pe legume,fructe,oua,lactace,si carne foarte rar si doar de pui! legumele le consum ori crude ori supa! si m-am saturat,nu am nici o idee cum sa le gatesc,toate retele pe care le stiu traditional romanesti nu se incadreaza in ceea ce vreau, deoarece vreau sa slabesc! deci voi cum gatiti legumele de "dieta"! si ce combinatii de sucuri din fructe faceti? Funda si multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara si scuze ca am dat buzna.Iti doresc sa primesti raspunsuri care te vor ajuta. Vreau doar sa spun ca alimentele enumerate mai sus, trebuie sa fie neaparat eco. Legumele si fructele, ouale si carnea fripta, dar trebuie sa fie din gospodaria de la tara. far suparare scuzehappy

| lumy4u explică (pentru anonim_4396):

Pai eu le cumpar doar de la piata, niciodata din supermarket

| anonim_4396 a răspuns (pentru lumy4u):

Carnea in schimb de la carmangerie nu? Si nu e chiar eco. In fine, multa sanatate.

| lumy4u explică (pentru anonim_4396):

De fapt carnea o i-au de la supermarket dar cum am si spus mananc foarte rar si doar pui