Întrebare recomandată | Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Florile de tataneasa si frunzele se folosesc pentru ceaiuri sau doar radacina? Si cum pot sa o inmultesc? Fiindca am la o vecina planta si vreau si eu sa o inmultesc.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Atentie! tataneasa poate fi si toxica.Documenteaza-te mai intai, chiar si de pe net.

| Descend a răspuns:

Tataneasa este toxica dar numai radacina contine o substanta toxica, dar mai documenteaza pe net intreaba un specialist sau un medic de familie!

| Nume_Fara_1995_XMF1 a răspuns:

Nu stiu laughing)