| Irina01 a întrebat:

Am primit de revelion o orhidee. Cum nu am fost citeva zile acasa, o vecina mi-a spus sa pun intr-o farfurioara putina apa. Acum cind am revenit frunzele se usuca iar florile parca sunt vestejite. Cred ca din cauza ca are prea multa udeala de aceea si radacinile au un pic de mucegai. Ce sa fac? Nu vreau sa o pierd ((

3 răspunsuri:
| Against a răspuns:

La un moment dat tot o sa se ofileasca, mai bine pune`o la presat, asa poti sa o pastrezi mereu

| CarlaHecox a răspuns:

Orhideele trebuie sa stea intotdeauna intr-un ghivechi neaparat transparent! Atentie, nu trebuie udata des.Trebuie sa aiba o sursa de lumina permanenta, dar nu foarte puternica, de asemenea apa trebuie sa patrunda pe toata suprafata pamantului, nu doar de unde incepe tulpina.Succes!

| DropsOfLove a răspuns:

Te sfatuiesc sa arunci o privire aici e foarte bun site-ul!
http://www.eva.ro/......-5691.html
funda?;;)