| Miruna9090 a întrebat:

Buna, foarte multa lume imi spune ca sunt foarte alba, palida.
Imi doresc foarte mult sa am pielea mai inchisa la culoare insa natural, fara bronz sau alte porcarii.
ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Natural poti sta mai mult la soare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni, fiindca genetic asa ai tu pielea si este imposibil sa o inegresti sau albesti, asa cum crezi tu.
Nu are importanta ce spune lumea si ar trebui sa nu mai fii atat de naiva sa pui botul la minciuni si barfa, ca nu te ajuta cu nimic in viata.

| relian a răspuns:

Natural,o sa devii mai inchisa la culoare cand mai inaintezi in varsta.
Probabil acum esti copil, cand o sa ai 30-35 de ani sigur vei fi ceva mai inchisa la culoare, poate si mai devreme.
Daca ai pielea alba, stai asa, multi cauta sa ramina albi.Chiar in vara asta, am vazut oameni care stateau imbracati pe caldura destul de mare, adica peste 35 de grade,tricouri cu mineca lunga.
Iam intrebat mirat de ce stau imbracati asa.
Au zis pentru ca nu vor sa se bronzeze mai mult, deja au pielea inchisa, iar ei vor sa aiba pielea alba laughing
Bine e vorba de ceva mexicani, desi nu erau din aia negriciosi, uite si tu ce idei pe unia laughing.
Eu zic ca e bine asa cum esti, lasa lumea sa zica.Palida esti pentru ca probabil nu faci efort fizic deloc, de aia arati palida, deci baga ceva alergare si o sa arati ceva mai bine, cu pielea alba, e f frumos.

Vara te bronzezi, pe alb arata super frumos.Deci nu fa din asta o problema, pentru ca nu este, esti bine asa cum esti.

| IceRope a răspuns:

Imposibil.

| IarsiIar a răspuns:

Stai vara mai mult la soare. Nu te mai ascunde la umbra.