| vlad_2771 a întrebat:

Merele ingrasa seara? Dar grisul cu lapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ingrasa nici merele nici grisul cu lapte

| facepalmlol a răspuns:

Merele nu ingrasa. Poti sa mananci cate vrei, fiindca te ajuta la digestie si pe deasupra daca il mananci inainte de culcare e ca si cum te-ai spala pe dinti, te curata.
Grisul in schimb, da ingrasa.N-ai vazut cum sunt copii mici cand mananca gris? Pufosi!
Poti sa mananci dar nu exagerat, nu cred ca ai ceva daca manaci o portie, medie ca sa zic asa, nici prea mult nici prea putin.

| MrSoapte a răspuns:

Merele nu ingrasa dar, produc aciditate!
Grisul cu lapte, mancat in cantitati normale...este ok!

| availablehandyman a răspuns:

Merele e bine sa mananci cat mai multe pe zi deoarece nu ingrasa! de aia uni manaca mere cand fac sport sa le treaca foamea!winking

| gabyS98 a răspuns:

Merele nu ingrasa dar grisul nu stiu

| Gimmie1ツツ a răspuns:

Mama e doctor si stie bine.
Mi-a zis ca merele nu ingrasa deloc si ca grisul cu lapte da.
Funda?

| XxelysxX a răspuns:

Din cate stiu merele nu! dar grisul cu lapte este cat mai posibil happy