| AnneM123 a întrebat:

Buna, i s-a mai intamplat cuiva ca atunci cand este pe punctul de a adormi si suna telefonul sau orice zgomot, sa se trezeasca brusc si sa ii bata inima foarte tare? Ca si cum ar iesi din piept pentru cateva secunde, de la ce poate fi? Patesc mereu, cand imi suna alarma dimineata sau etc nu ma sperii, doar atunci cand sunt pe punctul de a adormi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Este normal, eu pateam asa dimineata cu alarma.

| Donsavas a răspuns:

Te sperii
Ce poate sa se întâmple

| AnneM123 explică (pentru Donsavas):

Si e normal sa mi bata inima in halul asta? Mai bine de 30 de secunde non stop, In anii trecuti nu pateam asa

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu e ceva sanatos pentru creier sa fie trezit de zgomotul puternic produs de alarma telefonului, probabil de-asta te sperii asa.
Alta varianta ar mai fi ca esti anxios, sau stresat de la ceva anume.