| Dumitru_Nicoleta_1997 a întrebat:

Iau anticonceptionale Belara de 13 zile si mi-a venit menstruatia, stie cineva daca efectul contraceptiv este inca valabil sau daca este normal sa imi vina menstruatia cat inca le iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Harley18 a răspuns:

Antinconceptionalele iti schimba hormonii, tot ce e posibil si cu intarzierea menstruatiei.
Dupa ce iti trece menstruatia o saptamana poti sa stai fara anticonceptionale, nu exista sanse sa ramai insarcinata.