| xXdoareuXx a întrebat:

Ieri inainete de scoala un coleg ma trantit jos ca sa-mi dea mozol...pana aici e OK...doar ca problema e ca atunci cand am cazut am dat cu capul de pamant si acum ma mai doare si nu stiu de cestraight facenu ar fi trebuit sa-mi treaca? Si faza e ca acolo unde am dat cu capul era mai mult cimentstraight facestraight face si ma doare de la frunte pana in spate unde am dat cu capulstraight face. Ce as trebui sa fac? E ceva grav? Sau o sa-mi treaca repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaviSMURD a răspuns:

Procedura e simpla rezolvarea e mai grea depinzand de cazul tau daca zici ca te doare doar ia un antiinflamator gen paracetamol sau tantum verde daca ai si stari de lesin sau tulburari de vedere da fuguta la spital si povesteste unui neurochirurg ceea ce ai patit pentru ca e posibil sa ai o hemoragie intracraniana si sa fienevoie de o aspiratie. De la o simpla lovitura la cap de genu asta (si stiu ca suna patetic dar va jur ca asa e pentru ca am adunat multe persoane de genul asta) te poti trezi ca mergi pe strada si cazi brusc jos din piciore si vin colegii mei si te ia si nu isi dau seama pana la totografie ce ai. Bafta si ai grije in viitor de caputul tau nu e de joaca cu lovituri de genu

14 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu te mai lasa mozolita pe ciment! Roaga-l pe colegul ala in care forfotesc hormonii sa aiba rabdare pana ajungeti intr-un pat, pe o canapea etc. laughing

| xXdoareuXx explică (pentru noktambul):

Intr-o camera de hotel e mai binelaughinglaughinglaughingdar nu's asa pretentioasalaughinglaughing

| noktambul a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Trag concluzia ca nu ti-a displacut mozolul ala. Numa' lovitura la cap a fost neplacuta laughing Succes la mozoleala! Pe cand si un pic de sex adevarat?

| xXdoareuXx explică (pentru noktambul):

Mai eu cu colegul ala n-am nici o treaba ba chair il urascbatting eyelashesimi plac mozolurie(adica eu stau jos si aia dau cu zapada in mine nu celalalt fellaughing )...acum serios...sexlaughinglaughinglaughing?

| noktambul a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Pe vremea mea "mozolurile"insemnau alea cand mergei pe la vreo petrecere si iti gaseai o gagica care era dispusa sa te lase sa ii umbli prin sutien sau prin chiloti.Adica o "mozoleai" doar, nu faceai si sex cu ea. Poate aveai norocul, daca lu' fata i-a placut mozolul sa avansezi si la sex. De acolo confuzia, imi cer scuze laughing Oricum, in acceptia mea, "mozoalale" din vremea mea erau mai bune decat astea cu zapada, pe ciment, cu dureri de cap ca ale voastre... Ce zici?

| xXdoareuXx explică (pentru noktambul):

laughinglaughingdurerea de cap nu mi-a placutlaughing...si era cat-de-cat zapadalaughinglaughingdar cimentul tot l-am simtitlaughing

| noktambul a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Mai,fata, eu iti povesteam de alt fel de "mozol". Oare cum te-ai fi simtit la felul de mozol pe care ti l-am descris? Sigur mai bine decat ala cu capul pe ciment. Asa e?

| xXdoareuXx explică (pentru noktambul):

Nu stiu... poatebig grin

| XDarkAngel a răspuns:

Buna!
Eu te sfatuiesc sa pui niste gheata (ar putea fi o contuzie) iar daca nu iti trece mergi la doctor.
Sper ca te-am ajutat, baftawinking.

| axeldavid a răspuns:

S-ar putea sa ai o contuzie mergi la doctor cat de repede

| Notty a răspuns:

Sfatul meu este sa consulti un medicwinkingsi mie imi este frica de asa ceva:s.succes:*

| LanaDelReyFan a răspuns:

Pai e normal sa te doara daca te-a trantit cu capul de ciment ca doar nu ai cazut ca pe perne... Sfatul meu e sa te duci la doctorhappybig grin

| mattdemon a răspuns:

Daca vrei sa auzi cel mai rau lucru care ti se poate intampla ar fi sa ai un hematon(chiag de sange ) si sa trebuiasca operat (stai linisti asta e doar in cel mai rau caz ), viziteaza un medic

| EllennaTPU a răspuns:

Ar trebui sa pui gheata si daca nu iti treceme mergi la doctor poate fi serios straight face.