| 1Qwerty a întrebat:

Buna TPU.
Am și eu o problema.
Ieri m-am trezit cu o durere de față pe partea stanga. Ma doare carnea de pe obraji, nu știu cum sa explic, simt durerea accentuată când cobor scări sau chiar și când merg sau când am vrut sa pun capul pe perna pe partea aceea si era aplecat atunci chiar m-a durut destul de tare, urca si spre frunte. Sa fie oare de la ventilator?
Mai pornesc venitilatorul destul de des perioada asta si îl pun sa bată spre mine si chiar pe pe partea asta care ma doare. Credeți ca e grav? Ar trebui sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai o nevralgie te a tras curentul este de la ventilator, mergi la medic sa i ti dea augmentin sau zynat si o sa i ti treaca durerea. poti incerca cu nurofen ca sa nu bagi direct antibiotic si ventilatorul nu il mai pune sa bata spre tine cand esti transpirata ca racesti. Esti fata sau baiat, ce varsta ai? Sanatate multa.

| Violleta2022 a răspuns:

Este de la masea, fiindca ventilatorul nu ti l-ai bagat in gura ori tinut pe fata, ca sa te atace happy
Ia un paracetamol si daca nu trece in 2-3 ceasuri, du-te la dentist!