| anonim_4396 a întrebat:

Am un inceput de calvitie in crestetul capului, eu asa cred pentru ca e o zona in care parul este foarte rar. Voiam sa intreb fete daca v ati confruntat cu problema asta. Credeti ca pot scapa de ea? sad

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, m-am confruntat.
Nu, nu scapi happy
Singurele tratamente 'valabile' sunt cu Minoxidil si laser, dar trebuie sa te ocupi de asta zilnic. Baga-ti picioarele.
Uleiul de ricin are efect bun, hraneste bine scalpul. Te dai din cand in cand pe zonele afectate, dar trebuie sa il tii pe cap macar 4-5 ore, sa intre in par.
Unele farmacii il mai amesteca si cu alte vitamine. Poti cere "tonic capilar" cu ulei de ricin.
Solutia disperata e implantul de par, dar scump, si nu am inteles daca parul ala ramane pe cap fara probleme, sau trebuie sa faci tratament zilnic pentru a-l mentine.

| Elena9328 a răspuns:

Încearcă să te speli cu ulei de ricin happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Elena9328):

Ala e vaselina de clasa a II-a, cum sa te speli cu el?
Faci masca de par, apoi trebuie sa te speli cu sampon.

| Elena9328 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Știu, dar putea sa mă întrebe mai exact, cum se folosește. Eu i am zis doar o părere happy