| Hela a întrebat:

Buna! Imi amorteste mana stanga cand stau la birou, aveti vreo idee de ce mi se intampla asta? Iau magneziu de doua zile si tot imi amorteste...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Sunt 2 chestii
toti, TOTI calculatoristii au o problema cu marginea biroului, acasa am un prosop care imi protejeaza antebratele, la servici am un scaun care imi face mainile putin, PUTIN mai inalte decat biroul si deci nu imi taie circulatia

daca e NUMAI la birou, ce am scris mai sus are sanse mari sa te rezolve

daca nu, atunci ai probleme cu circulatia la extremitati, asta e o chestie cu un potential EXTREM de grav, de la artrita, obezitate, si alte probleme de sistem circulator sanguin, pana la nenorociri de gen diabet...

deci MERGI IN PUII MEI LA DOCTOR

eu nu sunt Mafalda, nu pot ghicii ce ai

GEEZAZ tongue

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la medicul de familie și cereți trimitere pentru neurologie. Poate fi un început de spondiloză cervicală, dar poate anunță o problemă de cardiologie.

| doctorandus a răspuns:

Port ceas de la Samsung la stanga si Mi Band 6 la dreapta, asta imi protejeaza foarte bine mainile la lucrul pe calculator (tastatura, mouse). De asemenea, stau pe un scaun de birou rotitor, cu manere pentru sprijinit mainile.

| Catrice a răspuns:

Ori nu stai cu spatele cum trebuie, ori stai prea mult cu mana pe birou.

| dinaprilie a răspuns:

Doar la birou?

| Mihai8767 a răspuns:

Aceasta amorteala poate fi de la pozitia ta la birou sau mai degraba de la afectinile pe care le ai cu spatele, coloana...la ce vreau sa ma refer este posibil ca un nerv care inerveaza mana sa fie presat si de aia sa iti amorteasca sau sa ai o scolioza mica nedepistata care la fel sa preseze in pozitia de stat la birou anumiti nervi.