| DIoana a întrebat:

Imi doresc sa raman insarcinata cat de curand, ne dorim tare mult un copil. Doctorul mi-a recomandat sa iau Elevit inainte de a ramane insarcinata. A folosit cineva? Imi puteti spune ce efecte au si cat de eficiente sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Elevitul este un complex de vitamine care nu te ajuta in mod special sa ramai gravida, in schimb, daca "prinzi " o sarcina, ai sanse mai mari sa ai un copil sanatos( contine si acid folic, esential in prevenirea spinei bifida, o afectiune congenitala grava).

| DIoana explică (pentru Abh):

Ati folosit Elevit? Se ia si pe parcursul sarcinii? Imi puteti da mai multe detalii?

Abh
| Abh a răspuns:

Sunt asistenta medicala cu specializare in ginecologie. Da, am luat si eu Elevit in a 2-a sarcina, bebe a avut 4100 gr. la nastere si e destept foc (acum are 7 ani).

| DIoana explică (pentru Abh):

Sa-ti traiasca!
Am inceput sa iau Elevit, deocamdata ma simt bine cu el. Sper sa ma ajute si sa am noroc de un bebe cat de curand happy