| Loredana080 a întrebat:

Îmi întârzie menstruația de o săptămâna (ciclu menstrual aproximativ regulat). Acum 2 săptămâni am avut o sângerare foarte putin cantitativa de culoare roz, însoțită de dureri accentuate. Ultimul contact sexual a fost acum 4 săptămâni, neprotejat, la o zi după terminarea menstruației. Frecvent am o senzație de disconfort in zona pelvină. Oare e vorba despre o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| suntincopacudeafara a răspuns:

S-o nascut copilul?

| DiandraJo a răspuns:

Ești însărcinată! Fuguța la medic

| Loredana080 explică (pentru DiandraJo):

Am uitat sa menționez faptul ca am făcut timp de o luna un tratament injectabil cu Metrotexat. Am programarea făcută dar aștept și alte pareri pana la programare

| DiandraJo a răspuns (pentru Loredana080):

Un test de sarcina ți ai făcut?

| Loredana080 explică (pentru DiandraJo):

2 și au ieșit negative