| Marian9978 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un sampon bun pentru parul cu matreata si fire căzute excesiv? Eu am parul lung si creț iar părul îmi cade de la orice sampon as folosi, chiar daca el este special creat pentru aceste "simptome "uneori imi cade chiar mai mult din cauza lor..

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dirtyraccoon a răspuns:

Hey! Incearca sampon de urzica, am auzit ca e bun. Totusi eu iti recomand sa consulti si un specialist, probabil iti va da o prescriptie cu sampon medicinal sau ceva de genul care te va ajuta sa scapi de problema asta. Toate cele bune!

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pe mine m-a ajutat ala cu sulf

| lpavel a răspuns:

Ar folosi acele sampoane speciale de care vorbesti daca ai lasa samponul pe par 4-5 minute sa aiba timp sa actioneze! Apoi trebuie sa-ti speli parul dupa cum iti cere... Ia incearca sa-ti speli parul cu acele sampoane o zi da una nu sau zi de zi un timp sa vezi ca va da rezultate!

| Marian9978 explică (pentru lpavel):

Samponul il las chiar mai mult de 5 minute, dacă despre asta e vorba.Si urmăresc exact acele instructiuni lpavel

| lpavel a răspuns (pentru Marian9978):

Atunci ramane sa-ti speli parul mai des dupa cum am zis mai sus...

| Marian9978 explică (pentru lpavel):

Făceam si asta oricum

| lpavel a răspuns (pentru Marian9978):

Atunci nu mai stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SI mie imi cadea si am inceput sa ma spal cu sampon pentru cai de la Herbavital si acum nu mai am nicio problema. Dar ai grija daca incerci vrodata ca poate nu la toti oamenii actioneaza la fel. Mie mi-a facut bine, chiar daca unii oameni spun ca sunt nebuna ca ma spal cu sampon pentru cai.

| Marian9978 explică (pentru anonim_4396):

Imi place acel sampon, îmi făcea parul sa arate sănătos, din păcate nu mai am, si se găseste pe aici doar in farmacii de animale

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian9978):

Pai daca iti face bine de ce nu mergi sa cumperi? Si eu de la farmacia veterinara il iau. Nu e o rusine. Eu am patit o faza amuzanta. A intrebat mami pe veterinarul de la magazin daca au sampon pentru cai si eu dintr-o data am zis sa nu ia ca mai am. A inceput si dansul sa rada. A fost amuzant pe moment.

| Peridava a răspuns:

Parul nu cade de la sampoane ci pentru ca este gras.
Daca il speli suficient de des si totusi cade, mergi la un medic endocrinolog.

| Marian9978 explică (pentru Peridava):

Asa am să fac, multumesc pentru sfat happy