| Mariaa6745 a întrebat:

De câteva zile,am o problema la gura. Vreau sa stiu daca e ceva grav sau nu si daca exista o rezolvare. Gura mi se strâmbă,mai exact mi se duce in stanga, atunci când râd. Când mănânc mandibula pocnește..este ceva de speriat? Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU stim daca este de speriat, doar un medic iti poate spune, in urma unui control medical.

| cristimihailov a răspuns:

E mai sanatos sa mergi la neurologie. Poate e doar o parere care nu se confirma.

Daca insa se confirma ar putea fi mai multe cauze, nu e cazul sa te sperii.

Poate ar trebui totusi sa mergi relativ repede la un consult.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Ai nevoie de un consult neurologic pentru excluderea unei lipse de comunicare intre nervi si creieri sau o semipareza. Prezinta-te cat de repede poti la un medic neurolog!