| nOnAmE_6909 a întrebat:

imi puteti recomanda ceva masca pentru fata impotriva cosurilor si puntelor negre?

(intrebarea alui o prietena) buna, am 15 ani nu am cont si nici net asa ca am rugato pe pr mea sa puna intrebarea, e adevarat ca daca iti faci masaj cu ulei de masline iti cresc sani sau ti se dezvolta? si nu este riscul ca peste cativa ani sa ai cancer la sanistraight face

cele mai bune rasp si mai reale funditahappy

MULTUMIM

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aleee_7098 a răspuns:

La intrebarea 1 >> poti folosi masca din castraveti, gasesti de cumparat, daca nu si cea naturala e buna. Am incercat-o si eu si nu mai am cosuribatting eyelashes.

Si intrebarea 2. Nu faci cancer de la asta, doar ca te grabesti cu dezvoltatul sanilor la 15 ani. Si eu am 15 ani si eram obsedata de ideea ca sunt prea mici, dar hei au crescut! Asteapta cresc eiibatting eyelashes!

Succes :*

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Masca cu Argila( gasesti pudra de argila la magazinele naturiste gen Plafar) in care pui zeama de lamaie, portocala este extraordinara pentru tenul acneic.
Nu este adevarat ca iti cresc sanii daca ii masezi cu ulei de masline. Acestia se dezvolta sub influenta hormonilor sexuali feminini.

| gHelena a răspuns:

Pentru a scapa de punctele negre iti recomand o masca alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie sau una dintre mastile prezentate aici: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica. In ceea ce priveste cea de-a doua intrebare, iti pot spune sigur ca masajul cu ulei de masline nu ajuta la cresterea sanilor si nici nu va avea efecte neplacute mai tarziu. Un gand bun, Elena.

| Ekkaterinna a răspuns:

1. Dupa ce se spala fata se da cu tinctura de propolis care e o substanta lichida. Aceasta usuca si dezinfecteaza, iar dupa aceea se aplica local Mibazonul care e un unguent. Cel mai bine ar fi sa se aplice seara inainte de culcare si sa se stearga dimineata.Tratamentul dureaza 10 zile.

2. Spune-i prietenei tale ca nimic nu o poate ajuta sa-i creasca sanii.Pana la urma are 15 ani! Mai are timp destul! Si chiar daca nu i-ar mai creste, trebuie sa fie ea insusi! Sa nu se ascunda si sa nu fie timida doar pentru ca are sanii mici.Asta conteaza foarte putin.Numai baietii prosti si obsedati sexuali tin cont numai de sani.

Succeswinking