| sergiu19997 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste vitamine bune.La vara vreau sa ma apuc serios de sala (pentru picioare si abdomen) si slabit.
Si as mai vrea sa imi spuneti daca stiti un energizant bun (nu ma refer la hell redbull sau minster) ma refer la cevaa prafuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Eftimie_Maria_1990 a răspuns:

Buna! Nu este bine sa consumi vitamine sau energizante, pentru ca ele fac mai mult rau decat bine! Daca doresti sa fi musculos, fa doar sala(adica exercitii gen: flotari-50 dimineata, 50-inainte de culcare, apoi dupa o scurta perioadafaci 100 dimineata si 100 seara, fa multe abdomene, cam 200 pe zi, tot asa 100 dimineata si 100 seara, ridica greutati in maini pana deasupra capului etc) Nu trebuie sa te duci neaparat la sala, doar daca vrei tu, asa de mambo.Succes! Sper ca te-am ajutat! Dar nu uita, ca nu este bine sa consumi vitamine sau energizante!

| sergiu19997 explică (pentru Eftimie_Maria_1990):

Buna Maria! Eu fac fotbal de sala si acolo conteaza muschii de la picioare extrem de mult si de aaceea vreau sa ma apuc de sala.Iar vitamne si calciu vreau sa iau pentru ca imi tremura mainile.Iar Energizant pentru rzistena energe etc... big grin Multumesc pentru raspuns!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Eftimie_Maria_1990):

Aia inseamna pentru tine sala, flotari? rolling on the floor)

copil mic