| mafioata a întrebat:

imi spune si mie cineva ce sa fac ca sa slabesc cam 5-10 kilograme pe luna, in asa fel incat sa nu mi se lase pielea, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Slabeste maxim 3 kilograme pe luna si fa mult sport. Asta e singura solutie viabila.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu e permis sa slabesti asa de mult intr-o luna. intr-o cura de slabire trebuie sa slabesti 10 kg. pe an! stiu o persoana care, dupa o cura de slabire haotica, a facut diabet insulino-dependent si a ramas cu el pe viata! nu cred ca iti doresti asa ceva.

| ☺Clau☻ a răspuns:

Pai ce varsta ai? Mama mea a urmat o dieta timp de 13 zile trebuie sa o urmezi si slabesti intre 5-13 kg, depinde de organism. Daca o vrei lasa-mi un mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu mai consuma alimente grase, dulciuri, pâine și paste făinoase, carnea grea, tocături, prăjeli, conserve de orice fel, alcool, mezeluri, etc.
O alimentație săracă în calorii și exerciții fizice cel puțin de trei ori pe săptămână te pot ajuta să slăbești sănătos.
Pa, pa.

| blue007eyes a răspuns:

O luna intre 5-10 sper sa reusesti dar vei avea probleme sa scazi asa brusc, mergi la sala si o dieta un antrenor sau medicul de familie