| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp isi face efect un supozitor?big grin
Nu inteleg de ce atunci cand trebuie sa merg la baie si ma fortez si nu pot, imi vine sa vomit de ce straight face?
Ce inseamna astaa?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un medic. Auto-medicaţia pe care o practici nu este deloc bună.

Gândeşte-te ce ai mâncat în ultimele 2 zile. Multă carne? Ciocolată? Orez? Banane? Toate acestea contribuie la formarea constipaţiei.

Bea multă apă, mănâncă fructe şi legume, iaurturi, în special prune coapte, pepene galben uşor rece, evită alimentele care pot contribui la formarea constipaţiei. În plus, fă mişcare, aleargă câţiva kilometri, dar uşor, sau fă plimbări lungi, uşoare, toate astea te vor ajuta să scapi de constipaţie.

După cum am precizat mai sus, cel mai bine ar fi să mergi la medicul de familie, să te vadă, să-ţi recomande tratamentul potrivit, nu te lua după ce se scrie pe forumuri, ai nevoie de o soluţie dată de un specialist.

Multă sănătate!