| Li1803 a întrebat:

Problema mea sper sa nu fie grava, intr-un timp, dupa ce manacam ma fortam sa vomit si reuseam! Acum nu mai este nevoie sa ma fortez deoarece doar ma gandesc la asta si imi vine sa vomit! Ma ingrozeste gandul ca ar putea fi, asa zisa bulimie! ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Chiar e bulimie! Mergi la psiholog...si la medicul de familie pentru o trimitere la analize, in mod cert ai o anemie sau o lipsa de ceva vitamine.

| Felys a răspuns:

Nu e mai bine sa nu mai mananci decat sa mananci si sa vomiti, mai consumi si mancarea aiurea si mai faci si mizerie

| abcde12345 a răspuns:

Sunt sanse.dar de ce mai exact te fortatai sa vomiti?

| Li1803 explică (pentru abcde12345):

Mancam prea mult, sau asa aveam impresia! Ma simteam mai bine, dupa ce vomitam!