| EvaTramell a întrebat:

Vreau ceva sfaturiii...straight face. Cred ca sunt constipatastraight face stiu e naspa sa zic aici. Trebuie sa merg la baie dar cand ma fortez, imi vine sa vomit..Nu stiu ce sa iau.Am vrut s iau ceva medicmente dar nu stiu ce fel. Sau ce alimente pot sa mananc ca sa nu mai fiu.E naspa.straight face La inceput am crezut ca e din cauza ca acum o luna am facut dragost dar nu are nici o legatura, pentru ca ciclu mi-a venit regulat, am exclus asta. Dar crd ca sunt constipata. Dar nu inteleg de ce si vomitstraight face Adica nu vomit cine stii doar scuip de cateva ori.Ajutati-ma.Gresesc daca iau ceva medicamente? Am acasa dulcolax dar nu am luat ca am zis sa va cer sfaturi.:*. Ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ceai de musetel sau ceai verde pentru constipatie. daca ii pui si o lingurita-doua de miere sau zahar si niste lamaie iti face bine si la greata. nu manca orez, banane, poate nici carne pana iti revii. daca persista mult starea sau se repeta dupa ce iti mai revii mergi la un medic

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Poti lua cu incredere dulcolax si totodata sa bei niste lapte batut ca sigur te va ajuta.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Incearca cu fanta de fructe de padure la mine mereu are efect laughing

| Bobby11 a răspuns:

Mananca niste branza si inghite vreo 10 boabe de orezwinking Sunt leacuri babesti care merg 100%winking Funda? big grin