| Cineva! a întrebat:

In cazul pancreatitei, se poate face un transplant de pancreas? As vrea mai multe detalii.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| girlemita243 a răspuns:

Transplantul de pancreas se face si la noi in Romania. pentru mai multe detalii intreaba un medic. uite un sait unde iti raspund medici, rezidenti, studenti, sau perssoane care au sufera de aceata boala. uite saitul : http://www.romedic.ro/ ai trebuie sa te loghezi si dupa poti pune intrebarea ta. FUNDA?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, in Romania s-a efectuat primul transplant de pancreas in 2007, la spitalul Fundeni.

| Zenithf a răspuns:

Am auzit ceva despre transplant de celule pancreatice, imi pare rau, nu stiu detalii. straight face

| mamsici678 a răspuns:

Esti bubu la cap