| Alle23 a întrebat:

In fiecare seara, ma doare piciorul drept... si nu stiu ce sa ma fac... Ma doare de unde incepe talpa ( dar partea superioara). Imi pare rau dar nu stiu cum sa explic. sper ca v'ati dat seama...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Ai platfus. Este o durere adanca, la mijlocul talpii aproximativ, care se datoreaza sporturilor extreme, greutatii excesive, sau forma talpii. Din pacate acest lucru nu se poate trata cu unguente sau antibiotice, trebuie sa porti talpi sau pantofi speciali care au niste ridicaturi in interior. Daca ii porti zi de zi timp de doua-trei luni, vei observa ca durerea a disparut. Succes, sper ca te-am ajutat. happy Funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara un unguent Diclofenac, pe care il aplici de 2 ori pe zi in zona dureroasa. De asemenea poarta sosete mai groase, iar cand te doare incerca sa pui si ceva cald la picior de ex. o perna electrica, sau toarna niste apa fierbinte intr-o sticla, si tine-o la zona dureroasa, stiu ca e un tratament mai 'babesc' dar da roade in cazul in care ai o inflamatie agravata de frig. Daca nu trece mergi sa te vada un medic (ortoped).