| Claudia45 a întrebat:

am o intrebare.
Am fost la cabana și când m-am întors mi-am dat seama ca ma doare carnea pe piciorul drept, dar toată și carnea de la mane stânga.
După câteva ore sa văd ca nu mai pot merge prea ușor și ca ma doare când stau pe el.
E o durere pe care chiar nu știu cum sa o explic.
Dacă las de la încheietura piciorul in jos sau il întind pornește durerea in tot piciorul.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește sciatică. Doctor, kinetoterapie.

| anonimg a răspuns:

Cred că te-ar ajuta niște exerciții de picioare (pentru încheieturi). Caută să lovești cu piciorul în aer, să-l smucești; probabil s-au așezat niște ligamentele cum nu trebuie.
Evita apariția durerii. Dacă crezi că este cazul, suni la 112.

| WhiteLife a răspuns:

Ia de la farmacie un unguent cu analgezic (Voltaren, Diclofenac gel sau ce ți se recomanda). Daca nu te simți mai bine in o zi sau 2, suna la medicul de familie și prezinta-i problema.

| zilog a răspuns:

Acolo la cabană te-a călărit vreun urs foarte gras si foarte greu!?

| zilog a răspuns:

Ti-s-a rupt un disc intervertebral care apasă pe un nerv,
fără operațe iti trece in 10 ani durerea asta cu chineto terapie

sau cu operație poate niciodată nu o să se mai oprescă durerea acesta sansele sunt de 50 % ca studenții ce fac practică pe pacienții din bucurești să greșească in prima zi a lor de practică că tu nu ai de unde să știi că te operează un doctor sau un student care acum invață să țînă sculele în mână pentru prima dată! unde să facă și ei practică?

| DaniTDCI a răspuns:

Ciudat ca dupa ce veniti de la cabana aveti cate ceva.