| LidiutaMIcuta a întrebat:

Buna, in luna mai mi-a venit menstruatia pe 13, in iunie pe 16, iar acum pe 11. Țin sa mentionez ca scurgerile mele sunt abundente si se intind pe o perioada de 7-8 zile însoțite de dureri in primele 2-3zile. Astazi este a 12 a zi de cand menstruatia a inceput insa scurgerile sunt foarte reduse si nu am avut nici un fel de durere si sunt de culoare maro. Mai mentionez si faptul ca ciclul meu nu este tocmai regulat. Aveți vreo idee de ce luna aceasta este cantitatea redusa asa de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Se mai intampla, am patit si eu cam la fel acum un an cred, avand in vedere ca ai ciclul neregulat este ok, schimbarile hormonale au acest efect asupra ciclului mestrual si asupra cantitatii de sange si culorii etc, de exemplu eu am patit sa imi vina si de 2 ori intr-o luna, deci e normal

6 răspunsuri:
| stefan1993ful a răspuns:

Offf măi Lidiuțo...ce sofisticate sunteti măi fetelor! E simplu să fii băiat!

| LidiutaMIcuta explică (pentru stefan1993ful):

Nu inteleg de ce zici ca suntem sofisticate daca ne facem griji de sanatatea noastra, dar nu-i asa ca e mai simplu sa fii barbat?

| stefan1993ful a răspuns (pentru LidiutaMIcuta):

Nu e chiar asa simplu...voi de exemplu puteti avea iubiti cand vreti...dar noi cand putem! Dar că anatomie.da micuțo e mai simplu!

| LidiutaMIcuta explică (pentru stefan1993ful):

Aici depinde de mentalitatea fiecaruia. Doar hai sa nu ne abatem de la intrebarea mea. Multumesc frumos!

| stefan1993ful a răspuns (pentru LidiutaMIcuta):

Bine.Te puuup

| aceafata15 a răspuns:

Poate ca se va termina, dacă este a 12-a zi clar trebuie sa se termine