| sadpanda a întrebat:

In primul rand intrebarea este cam delicata asa ca cer seriozitate maxima. Deci,prietena mea cea mai buna are probleme cu controlul furiei si a sentimentelor negative,probleme care din pacate au dus la automutilare, eu am incercat sa o ajut sa ii explic atat cat am putut ca cea ce face este gresit, si am incercat sa o conving sa ceara ajutor, insa nu prea cred ca o sa ma sculte. Cea ce va cer, este sa ma ajutati cu niste sfaturi, vreau sa o invat sa isi controleze aceste sentimente, in special furia,sa o elibereze prin alte metode, in nici un caz prin autopedeapsire!

P.S. Va rog sa nu judecati. Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa mearga la un psiholog.El ii poate reprima furia.

| mona a răspuns:

Poate o lamuresti sa mearga la psiholog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îi trebuie o consiliere psihologică rapid!
Te pup!