| Tourniquet a întrebat:

In primul rand vreau sa va ofer o primavara fericita si frumoasa. happy
Am fost la stomatolog sambata, din cauza unei carii. Am scapat de carie, mi-a omorat si nervul. Am mai fost luni si mi-a facut opturare de canal (ceva de genul) si ma doare maseaua de marti. Doctora a spus ca este normal sa ma doara.
Ce pastile asi putea lua? Fara Nurofen si Algocalmin ca alea nu-si fac efectul decat o ora-doua si dupa iar ma doare.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ibuprofen 400. Daca nu da rezultate probeaza unul mai puternic ibuprofen 600.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă No-Spa, Scobutil, etc.
Pa, pa.

| AngieT a răspuns:

Lidocaina happy e un spray