| sftb a întrebat:

Buna in seara asta am baut multa apa mie sete intruna mai exact limonada si de ce mie sete asa funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Totdeauna când bei sucuri ţi se face şi mai sete... Dulcele cere apă... Bea doar apă şi atunci te saturi după câteva pahare.

8 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Poate ai mancat ceva sarat su consistent. Daca nu, testeaza-ti glicemia!

| Bitzy a răspuns:

Salut! Probabil pentru. o perioada f.f.f lunga de timp nu ai baut prea multa apa, poate astazi ai facut foarte mult efort fizic!

| Gabitzzza a răspuns:

Inceraca la sete sa bei apa plata pentru ca limonada contine zarar sau miere care iti produc stete din cauza ca sunt dulci

| username6636 a răspuns:

Buna! Probabil ca limonada pe care ai baut-o avea zahar, iar zaharul iti produce sete, mai ales consumat in cantitati mari!
Sper ca te-am ajutat, Bye Bye!

| sftb explică:

Mha bella ai vazut la oameni astia ce raaspunsuri dau nu caturi taci din gura ca n-am nev de glume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil a fost mai dulce.

| BellaSomerhalder a răspuns:

Hm, asa se manifesta cancerul! In curand are sa-ti cada tot parul, ai sa te usuci si ai sa mori. Te pup, dear.

| TataruSimona a răspuns:

Iti recomand urmatorul lucru, noi in corp avem un hormon numit vasopresina care ne stimuleaza lichidele din corp, daca tie sete continuu pe perioade lungi este posibil sa ai o hiposecretie de vasopresina care duce la diabet insipid, adica esti mereu deshidratat