| StatuZ a întrebat:

Salut acum 2 ani am venit de afara ( iarna ) foarte tarziu si urechile imi erau rosii si reci, urmatoarea zi imi ardeau si sau umflat, asta a fost acum 2 ani dar acum in timpul de astazi am o problema cu lobul urechii ( la ambele urechii ) am un fel de bubite foarte mici care daca frec urechea ma mananca si mi se umfla lobii urechilor si se inrosesc si ard tare, care ar fi cauza? daca trag foarte putin de ureche sau o scarpin se inroseste, arde si ma mananca, care ar fi cauza? va rog ajutor

Scuzati gramatica mea slaba sunt in Suedia de mai mult de 3 ani, specific ca am varsta de 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa ai o boala care se numeste pernioza (declansata de frig). Ar trebui sa te vada un dermatolog.

1 răspuns:
| StatuZ explică:

Da dar si acum vara cand ma scarpin sau frec lobul urechii se umlfa si ma mananca si arde