| IngerAlb a întrebat:

In ultima vreme, am dureri cam maricele de sani si nu stiu de ce. De obicei durerile apar cand fac exercitii fizice si alerg. dar port bustiera care e destul de lejera, ca daca i-as lasa mai liber m-ar durea si mai tare. Deci asta n-ar fi o cauza. Si ii simt si greluti putin. Nu am sanii mari. Ii am mici si am 17 ani. Nu mi-am inceput viata sexuala. Imi puteti spune ce sa fac si de ce am durerile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua

ar trebui sa te autoexaminezi, adica sa te autopalpezi in zona pieptului https://www.youtube.com/watch?v=o4kw2p9UzYs, si daca gasesti vreun nodul ar trebui sa mergi urgent la medic pentru un diagnostic si un tratament corect si corespunzator tipului tau de problema.

O zi buna.

| Xpressurself a răspuns:

Maseaza-te putin. vorbeste si cu medicul de familie. pot fi multe cauze.
cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi, banuiesc ca tine de partea de dezvoltare a ta. mama ta ce spune, ea nu a avut aceleasi experiente?

| marfa a răspuns:

Vârsta e devina nu ai ce sa faci doar sa așteptti ca ei sa crească e ceva normal pentru ca ești în creștere