| Sephora2015 a întrebat:

BUNA!
In ultima vreme am probleme cu somnul si m-am interesat si am aflat in cele din urma ca ceaiul de valeriana ajuta foarte mult, Ceea ce am mai aflat despre el este faptul ca este contraindicat persoanelor care iau medicamente ce slabesc sistemul nervos central, cum sunt sedativele sau antihistaminele.
Iau Linisan de mai bine de un an si stiu ca este un medicament pentru sistemul nervos dar ceea ce nu stiu este daca face parte din categoriile mentionate in precautia de mai sus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Linisan e un antidepresiv care NU se asociaza cu valeriana, deci este complet interzis sa consmui ceai de valeriana. Insomniile sunt determinate tot de boala ta psihica, pentru ameliorarea lor consulta psihiatrul, ele sunt semn ca tratamentul actual nu este suficient