| anonim_4396 a întrebat:

De ce am probleme cu somnul in ultima vreme? Pana acum n-am avut niciodata!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Probabil esti la alta varsta, ai alte preocupari, alte griji.Trebuie sa dai mai multe amanunte. Daca simti ca e ceva grav, mergi la medic. Mira

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Incearca si o plibare usoara, de minim 1/2h, apoi un dus, si bei un pahar cu lapte cald, cu miere, iar mai incolo, dai filmul inapoi, si incepi sa numeri mental, chestiile faine care ti s-au intamplat in viata, si morala fiecareia, +, te gandesti si la cei implicati in reusitele atel, care ti-au fost alaturi, la bine, dar si la rau, apoi, rememorezi unfilm bun care te-a impresionat in mod deosebit, o carte - idem, si, ai sa vezi k nici nu stii cand ai adormit! Daca, cateva zile nu reusesti, du-te la medicul de familie! Somn usor!

| nicky a răspuns:

Poate ai o perioada mai stresanta sau poate si varsta e de vina depinde ce varsta ai sau poate nu prea ai activitate peste zi si atunci e normal, nefiind obosita.

eileen
| eileen a răspuns:

Si eu am probleme cu somnul, am fost la un medic, mi-a spus ca trebuie sa las stressul la o parte, sa fiu mai relaxata, eventual sa citesc o carte inainte de somn, un pahar cu lapte ajuta, sa dormi de la 11 jumate daca poti, bea apa multa, ai o minte pozitiva. Daca nici asa nu merge, mergi la medic, poate ai o boala, ceva...

| cely a răspuns:

Lipsa vitaminei B1.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau poate esti mai stresata cu serviciul