| iLuzye a întrebat:

In ultima vreme am simptome ciudate, de exemplu ma apuca uneori brusc o stare ciudata in care simt ca inima imi bate tare, o aud peste tot si simt o anxietate/apatie, care dureaza vreo ora. Aseara cand m-am pus la culcare, iarasi, imi simteam inima cum batea peste tot si repede, aveam un puls in jur de 105, desi nu consumasem nimic (alimente, bauturi, tigari) in ultima ora cel putin. Mai simt si o mica durere, nu foarte sesizabila, in zona pieptului. Ati mai patit asa? Ce poate fi? Mentionez ca sunt fumatoare. Probleme cu tensiunea nu am, de obicei am 10-11 cu 5, iar glicemia e scazuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil aritmie la inima.fa un control cardiologic.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ti-ai pus singura diagnosticul mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum e doar un simplu atac de panica dar daca nu mergi la medic se va tranforma in anxietate severa.
Vei avea crize, halucinatii, ganduri de suicid, etc.

| Firtaes a răspuns:

Cel mai probabil sunt niste simple atacuri de panica din cauza stresului sau depresiei, dar mergi si fa-ti un control sa nu ai si alte probleme mai grave si eu am fost depresiv si aveam aceleasi simptome dar am fost diagnosticat si cu hipertensiune(probabil din cauza ca nu dorm destul si nu mananc sanatos).

| curios1234 a răspuns:

Viziteaza-ti medicul de familie! big grin Va fi mai clara situatia