| Dav231 a întrebat:

Revin cu o intrebare asemanatoare cu cea de aseara.
Aseara m-a luat o apasare in piept. Iar astaazi dimineata cand sa ma ridic din pat parca simteam ca nu mai pot respira normal, dar o senzatie foarte scurta.
Am citit ceva pe internet: "
durere in piept, brate sau pantec, in dosul sternului sau intre omoplati, care pot sa dureze cateva minute sau pot sa dispara si sa apara din nou;
senzatie de pierdere a cunostintei;
stare generala de slabiciune, bolnavul este palid si slabit;
puls accelerat, tensiunea arteriala scazuta;
respiratie dificila cu sufocare;
sudoare rece;
varsaturi.
Din aste am doar:stare generala de slabiciune, bolnavul este palid si slabit; si durerea toracica nu ma doare in spate, sau alte simptome. Nu am avut niciodata probleme cu inima, doar cu plamanii, am avut pneumonie acum 4 ani. sunt sinugr acasa si imi e foarte frica, daca voi face infarct pana vine mama mea acasa? La inceput am auzit ca la 13 ani daca nu ai avut probleme cu inima nu prea ai sanse sa faci infarct.
Ce spuneti? Ajutati ma sa ma linistesc va rog, nu dati raspunsuri gen: vei muri. Deoarece sunt foarte speriat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyDee89 a răspuns:

Tot ce ai scris mai sus se poate datora si de la efort, stres, oboseala, nedormit! Stai linistit ca la 13 ani nu poti face infarct! poate te ia o raceala mai puternica, sau esti anemic! pe caldura asta alimenteaza-te corect si bea multa apa! poti merge si la medicul de familie sa vezi ca parere are si el, ca el e mult mai in masura sa puna un diagnostic!