| cezarycic a întrebat:

Buna in ultima vreme m-am ingrasat si vreau sa slabesc dar nu stiu cum, si nu stiu am incercat diete, fara mancat seara, nimic.as inkerka sa merg la sala da nu stiu. sfaturi va rog. fundii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Fa niste sporturi aerobice (alergat, bicicleta etc) pentru rezultate rapide zilnic, redu consumul de carbohidrati, orienteaza-te mai mult pe proteine (carne de vita, peste, pui, oua), supe de legume, salate, lactate degresate si fructe, impartite in 4-5 mese pe zi 3 mese principale si una sau 2 gustari, maxim 3 ore intre ele asta ar trebui sa dea rezultat, dar ai grija la portii, si evita clasicele: dulciuri, sucuri, produse de patiserie, cartofii, pastele fainoase...etc

2 răspunsuri:
| costin1306 a răspuns:

Mergi la nutritionist, sunt mai mult decat sigur ca vei vedea rezultatele imediat si tine regimul pe care ti l da. Merg 2 cunostite de-ale mele si se vede happy cu achiul liber!