| ρίтιкa a întrebat:

Am o mareee problema! Am 14 ani si 54 de kg si 1.62. In ultima luna m.am ingrasat 3.5 kg(nu stiu cum) si vreau sa slabesc sa am 48 de kg (cam 6 kg vreau sa slabesc happy. Puteti sa imi spuneti va rog mult niste diete care functioneaza (fara sala ca nu am timp sa ma duc)? Fundaa celui mai rapid bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dragos1127 a răspuns:

Lasă dietele că iţi strici organismul şi fă exerciţii, alergă, ieşi cu rolele, fă ceva - orice mişcare şi are să-ţi fie şi mai bine, promit!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 2-3 kg mai PUŢIN decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Dacă vei ajunge la 47-48 de kg, atunci vei fi SUBPONDERALĂ - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.