| Anne5 a întrebat:

În urma unui control am aflat ca am un singur rinichi, sunt foarte speriata și doar la asta ma gândesc, plus ca nici menstruația nu mi-a venit și am 17 ani, credeți ca e vreo problema din cauza ca am un singur rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rinichii sunt câte doi, dar este suficient și unul. Doar că trebuie să ții cont de acest aspect și să duci o viață echilibrată, fără excese.
Legat de venirea menstruației să consulți un ginecolog.

| Andreeush a răspuns:

Nu neapărat.
Ar trebui să îți faci un control la un medic ginecolog, niște analize.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce nu mergi la un ginecolog?